macOS 15 tanıtıldı! İşte gelen özellikler ve macOS Sequoia’nın tüm detayları

Apple, düzenlediği WWDC 2024 etkinliği kapsamında yeni Mac işletim sistemi macOS 15 Sequoia tanıttı. Teknoloji devi etkinlik kapsamında yeni macOS sürümüne ek olarak iOS 18 ve watchOS işletim sistemlerini de tanıttı. Peki macOS 15 özellikleri ve yeni işletim sistemiyle gelen yenilikler neler? İşte macOS 15 ne zaman çıkacak? sorusunun yanıtı ve hakkında merak edilen her şey:

macOS 15 yenilikleri neler ❓

macOS 15 ile birlikte Apple, çok büyük değişiklikler yapmıyor. Ancak artık daha iyi bir entegrasyon kullanıcılara sunuluyor. macOS 15 Sequoia ile en büyük özelliklerden birisi olan iPhone Mirroring, iPhone’unuzu Mac’inizden görüntülemenizi ve kontrol etmenizi sağlıyor. iPhone’unuz Mac’inize yansıtarak simgeler, Ana Ekran, uygulamalar ve daha fazlası dahil olmak üzere her şeyi görebiliyorsunuz. Herhangi bir uygulama doğrudan Mac’ten artık açılabiliyor ve iPhone’unuzun sesi bile Mac’e aktarılabiliyor. Tüm bunlar olurken iPhone’unuz kilitli kalabiliyor, böylece başka kimse ona erişemiyor. Hatta öğeleri ve dosyaları Mac’inizden iPhone’unuza sorunsuzca sürükleyip bırakabiliyorsunuz.

macOS 15 ayrıca iPhone bildirimlerini Mac’e taşıyarak Mac bildirimleriyle birlikte görünmelerini sağlıyor. Buna ek olarak, macOS artık pencereleri otomatik olarak boyutlandırarak döşüyor ve ekranı doldurarak maksimum ekran alanından yararlanıyor.macOS 15 ayrıca Wi-Fi parolalarını, uygulama ve web sitesi parolalarını, doğrulama kodlarını ve daha fazlasını yönetmenizi sağlayan yeni bir özel Parolalar uygulamasını da getiriyor. Parolalar, cihazlar arasında senkronize ediliyor. Parolalar uygulaması, Windows için iCloud uygulaması sayesinde Windows’ta da kullanılabiliyor. Reader ve Viewer modlarında da yine işlevsellik odaklı güncellemeler yapılıyor.

macOS 15 ne zaman çıkacak ?

Apple, 2013’ten bu yana macOS’u sonbahar döneminde yayınlıyor. Genellikle yeni sürümler eylül ve ekim aylarında kullanıcılara ulaşmış oluyor. Apple, macOS 15’i WWDC’de tanıtarak en büyük özelliklerini sergiledi.

Firma aynı zamanda çok kısa bir süre içinde geliştiricilere bir beta sürümü yayınlanacak. macOS 15 Beta’ya erişim için kayıtlı bir geliştirici olunması gerekiyor. Halka açık beta ise yaklaşık bir ay sonra başlayacak. Halka açık macOS 15 Beta için de yine Apple’ın Beta Programına katılmak gerekecek.

Daha Fazla Video

donanimhabercom Instagram Takip Et

Xiaomi’den fütüristik su tabancası

Exadious 2 ay önce

Efsane Türkiye’ye gelse alırım..

E

E_Y_B_H_P_T 2 ay önce

2

O ışık efektleri sadece yanlarda değil üstte de olmalıydı. Böylece tabancayı kullanan, kafasını yana eğmek zorunda kalıp, fıtık olmaz. Aynısını küçükken ışıklı ayakkabımda yaşamıştım oradan biliyorum. Ayakkabıma yan bakmaktan düz yürüyemiyordum. Hava atmaktan ziyade o havayı yaşamayı tercih ederim. 7 de olsam 70 de olsam kararım değişmeyecek.

emrahmt 4 ay önce

Mukemmel bir silah acaba ne kadar hızlı atıyor. [resim] [resim]

garez41 4 ay önce

Fiyat makul olsa efsane olur gerçekten ya.

Rindaman 5 ay önce

Vay bee, bu cihaz xiaomi çıktı ben de diyordum kim üretmiş..

D

DH Misafiri 6 ay önce

hocam 4x daha iyi direk hs attirir

Mstt.2010 7 ay önce

Über

SUPERSONICQ 7 ay önce

Evet ama 6x scop daha iyi gider buna daha uzaktaki hedefler için. Gerektiğinde 3x’e de çekebilirsin falan 😀

SupremeMasterr 8 ay önce

Muskun alev tabancası vs bu

ccguven 9 ay önce

2

İstilacı güvercinlere karşı iyi olur. 5 10 dk da bir sopayı alıp kovalamak yordu artık.

rszx247 9 ay önce

Yakında su atan F18 falanda yaparlar 🙂

X

xsw 9 ay önce

1

Hazneye kezzaplı su doldurup nişan almak yapmayın böyle şeyler yahu…

alex59 9 ay önce

2

Xiaomi kendini çok geliştirdi artık her alanda kaliteli işler yapıyorlar.

Rhodope Thrax 10 ay önce

fışkırttığı su mermi gibi isabetli gitmeyeceği için gereksiz diye düşünmüş olabilirler.

RaptorFX 10 ay önce

Lazer nişangah da eklenseymiş tadından yenmezmiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir